Dzieci w wieku przedszkolnym w wyjątkowy sposób zaczynają interesować się zabawami na świeżym powietrzu. Jedną z form realizowania tego zadania są rowerki dla dzieci , pozwalające nie tylko spędzić czas w ulubiony sposób, lecz także uczą dzieci nowych umiejętności. Okazuje się jednak, że sześcioletnie dzieci mają zdecydowanie większy wybór pojazdów, aniżeli jedynie rower. Jakie opcje stoją w sklepach z zabawkami zarówno przed dziećmi, jak i ich rodzicami?

Skąd wiedzieć, że już czas na rower?

Po pierwsze, pojazdu dla malucha nie należy kupować na siłę. Jeśli dziecko nie interesuje się rowerem to najpewniej nawet najlepszy model dwukołowca skończy nieużywany w piwnicy. Uznaje się, że 6-7 letnie dziecko potrafi już utrzymywać samodzielnie równowagę na dwukołowym pojeździe. Jeśli jednak nie wykazuje chęci nauki nie warto go do tego zmuszać. Poza rowerkami istnieje bowiem wiele innych pojazdów, które równie skutecznie mogą zabić nudę u dziecka oraz nauczyć go przydatnych umiejętności.

Na co postawić, zanim zdecydujemy się na rower?

Przed rowerem z dwoma kołami w tradycyjnym wydaniu można zdecydować się na trójkołowca. Dzięki niemu dziecko zyska pewność, że poruszanie się na pojazdach jest bezpieczne i nie grozi wywróceniem. Szczególnie aktywne dzieci mogą wybrać również rowerki biegowe. Jeśli chodzi o rowerki dla dzieci to z pewnością znajdziesz je w sklepie internetowym z zabawkami zabawkitotu.pl i w jednym z kilku sklepów stacjonarnych o nazwie Świat Zabawek. Po kliknięciu w podany link dowiesz się, gdzie znajduje się najbliższy ze sklepów – Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.