Decydując się na zakup nowego basenu ogrodowego, musimy przemyśleć wszystkie za i przeciw, jakie przemawiają za konkretnym modelem, na jaki chcemy się zdecydować. Na rynku dostępne są zarówno bardzo popularne baseny stelażowe, jak i te rzadziej wybierane – baseny rozporowe czy chociażby dmuchane. Dwa ostatnie rodzaje mają w sobie jednak więcej wad, niż zalet. Dlatego dziś skupimy się przede wszystkim na doradzeniu naszym czytelnikom, jaki basen stelażowy wybrać, by posłużył jak najdłużej w ogrodzie, w sezonie letnim.

Basen stelażowy – krótki poradnik

Upał, dużo wolnego czasu i środek dnia w okresie letnim. Co robić w takim momencie? Prace w ogródku odpadają ze względu na temperaturę. Jazda na rowerze również nie będzie najprzyjemniejszą z czynności, jakie można robić w takim momencie. Nie pozostaje więc nic innego, jak pływanie w basenie ogrodowym. Należy jednak pomyśleć o nim zawczasu, by nie obudzić się w środku lata, kiedy na rozkładanie basenu i nagrzewanie samej wody stracimy kilka dni.

Jakie warunki należy spełnić, by basen stelażowy w ogóle miał okazję się sprawdzić? Przygotowanie podłoża jest kluczową kwestią podczas rozkładania basenu. Najlepiej, by było dokładnie utwardzone, a idealnym rozwiązaniem wydaje się być miejsce, w którym jest wylany beton. Innym ważnym kryterium jest idealnie równa powierzchnia oraz brak wystających elementów, które mogłyby uszkodzić dno basenu. Równa powierzchnia jest o tyle ważne, że przy basenie stelażowym zniszczeniu mogą ulec elementy mocujące i utrzymujące całość basenu. Warto więc o to zadbać, by później nie stresować się uginającymi częściami lub lekkiemu przechyleniu basenu.

A jaki basen stelażowy wybrać, by być z niego zadowolonym w stu procentach? Baseny stelażowe Intex obecnie wiodą prym wśród basenów, pod względem podziału na producentów. Właśnie z nimi mamy pewność doskonałej jakości i niespotykanej wśród innych producentów wytrzymałości. Wiele pochlebnych opinii wyrażanych na temat basenów Intex nie wzięło się znikąd. Dlatego to właśnie tego producenta polecamy najmocniej. Liczymy również na to, że tak jak nam, tak i Państwu przypadną do gustu zarówno pod względem wielkości, jak i jakości.