Marka, która przebojem wdarła się na europejski i światowy rynek. Jej zabawki opierają się na szerokim asortymencie, jednak mają w swojej kolekcji coś, co swoją popularnością wyrasta ponad pozostałe zabawki. Klocki Cobi już teraz należą do światowej czołówki najchętniej wybieranych klocków konstrukcyjnych. Co stoi za fenomenem tych klocków? Na które z zestawów szczególnie „polują” kolekcjonerzy? Co przemawia za tym, by spośród ogromnej konkurencji, wybrać akurat klocki Cobi?

Klocki Cobi – które zestawy wybrać?

Prawdziwym hitem przedświątecznej gorączki w 2021 roku była świnka wyprodukowana właśnie przez Cobi. Święta jednak w końcu musiały minąć i wszystko szybko wróciło do normy. Początek 2022 roku to znów wielkie zainteresowanie klockami Cobi, które z każdym kolejnym projektem zyskują nie tylko na zainteresowaniu, ale również na wartości. Którymi zestawami zainteresować się szczególnie?

W Polsce, ale również na całym świecie możemy znaleźć wielu kolekcjonerów militariów i rzeczy związanych z przeróżnymi konfliktami zbrojnymi. Cobi również postanowiło wesprzeć ten trend i stworzyło zestawy wręcz idealne dla wszystkich kolekcjonerów wojennych. Seria klocków Historical Collection zyskała nowych fanów przede wszystkim ze względu na perfekcyjne odwzorowanie modeli maszyn wojennych znanych kilkadziesiąt lat temu. Kolekcjonerzy chętnie sięgają po zestawy mające swoje korzenie chociażby podczas II Wojny Światowej.

Klocki Cobi to jednak nie tylko Historical Collection. W swoim szerokim repertuarze mają również klocki i figurki związane z licznymi ekranizacjami dla dzieci. Seriale animowane, których licencje posiadają producenci Cobi to m.in. Sekretne życie zwierzaków domowych, Super Wings czy Vampirina. Trzy wymienione tytuły to jednak kropla w morzu zestawów, jakie posiada w swojej ofercie Cobi. Licencje obowiązujące z wyżej wymienionymi bajkami obejmują również inne zabawki, do których należą także pluszowe maskotki dla dzieci. Prawdziwym hitem w tej materii okazały się zabawki pluszowe z postaciami znanymi ze Star Wars – Gwiezdne Wojny.

Wyżej wspomniane zabawki z wielu kategorii to wciąż niewiele, w porównaniu do tego, co oferuje Cobi. Skupiliśmy się jednak na najważniejszych pozycjach, które w sklepach z zabawkami są wybierane najchętniej. Czy macie już swoje ulubione zabawki Cobi? A może po przeczytaniu tego artykułu zechcecie wybrać się do sklepu i zaopatrzyć w swoją zabawkę? Czekamy na Was!