Zestawy Lego Ninjago znane są na całym świecie. Pasjonatów potyczek wojowników Spinjitsu nie brakuje także w Polsce. Krainy Ninjago chroni kilkoro znamienitych wojowników – Cole, Jay, Kai, Lloyd, Zane, Nya – to niezwykle uzdolnieni młodzi adepci sztuki walki szkoleni przez Mistrza Wu. Skutecznie chronią Krainę przed Armią Szkieletów, Wężonami czy Kamienną Armią.

Lego Ninjago jest marką „odwrotną” do wielu jakie posiada Lego.  Wśród zestawów licencjonowanych znajdziemyHogwart z Harrego Pottera, Sokoła Millenium z Gwiezdnych Wojen czy całe zaplecze postaci, pojazdów i obiektów z Uniwersum Marvela i DC. Wszystkie te gadżety Lego zostały stworzone na podstawie obecnych już w branży rozrywkowej franczyz. Lego Ninjago natomiast swój początek miało w serii figurek w 2011 roku wraz ze szczegółowo zaplanowanym światem, którego urokowi ulegli wytrawni fani Lego. Następnym krokiem było stworzenie filmu w 2017 roku, który pokazał niezwykły, wykreowany świat połączenia tradycji japońskiej kultury z nowoczesną technologią, magią i niezwykłą przygodą. Do filmu dołączył również serial Ninjago: Mistrzowie Spinjitsu, gra komputerowa, komiksy, książki i miesięcznik z przygodami grupy nastolatków.

Fenomen ukryty w klockach Lego tkwi w ich prostocie i nieskończonej liczbie kombinacji. Dzięki Lego możemy przenieść się na budowę, do kryjówki Batmana czy właśnie do Ninjago City. Ta już ponad osiemdziesięcioletnia zabawka niezmiennie podbija serca starszych i młodszych, sprawiając, że nieograniczone wizje z marzeń stają się rzeczywistością w postaci latających zamków, smoków, megapojazdów i superroślin. Seria Lego Ninjago dostępna jest nie tylko w przestrzeni internetowej ale również wśród nowości jakie posiadają sklepy stacjonarne.