Na rynku znajduje się wiele pojazdów przeznaczonych dla dzieci – od rowerków biegowych, aż do specjalnych modeli z trzema kołami. Pomagają one dzieciom przyzwyczaić się do poruszania się na dwóch kołach tak, jak ich rodzice. Skąd jednak wiedzieć, który z pojazdów będzie najlepszy dla czterolatka, skoro w sklepach znajduje się tak wiele propozycji? Podpowiadamy rodzicom, jakich umiejętności pociechy nauczą się dzięki konkretnym pojazdom.

Zalety rowerów trójkołowych

Często wybierane przez rodziców rowerki dla dzieci to tak zwane ”trójkołowce”. Wygodne, nisko osadzone siedziska, a przede wszystkim kółka zapobiegające wywróceniu się dziecka na pojeździe to cechy pożądane przez klientów. Czego maluch może nauczyć się dzięki jeździe na trójkołowych rowerkach? Przede wszystkim ćwiczą one siłę mięśni oraz koordynację ruchową dziecka. Trójkołowe maszyny doskonale przygotowują dziecka do płynnego przejścia na rowerki dwukołowe, jednak jest prostszy sposób na bezwypadkową jazdę.

Co z rowerkami biegowymi?

Niezwykle łatwą naukę jazdy na dwóch kołach mają zwłaszcza te dzieci, które od najmłodszych lat uczyły się jazdy na tak zwanych rowerkach biegowych. Pojazdy bez pedałów doskonale przygotowywały równowagę dziecka do zachowania się na dwóch kołach. Przez to późniejsza nauka jazdy na tradycyjnym rowerze staje się o wiele prostsza. Najlepsze rowerki dla dzieci znaleźć można w sklepie internetowym zabawkitotu.pl lub w jednym z kilku sklepów stacjonarnych o nazwie Świat Zabawek – zobacz gdzie jest najbliższy, klikając tutaj: Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.