Wiele mówi się na temat prawidłowego rozwoju dziecka. Wśród elementów decydujących o jego właściwym przebiegu wymienia się nie tylko zdrowe odżywianie i dobre kontakty z najbliższymi, lecz także sport rozwijający koordynację ruchową malucha, a także jego umiejętności manualne. Jednym z narzędzi, które pomogą rodzicom realizować to zadanie są rowerki dla dzieci, dostępne w sklepach zabawkowych w różnych formach. Jakich?

Zabawki na dwóch kółkach

Na długo przed zakupem tradycyjnego roweru na dwóch kołach można zdecydować się na zakup rowerków biegowych. Te pozbawione pedałów modele idealnie spiszą się w roli pojazdów uczących maluchy równowagi i sterowania rowerem. By oswoić się z układem napędowym roweru warto postawić również na rowerki z dodatkowymi kółkami do nauki jazdy – zapobiegną one wywróceniu się malucha zwłaszcza w pierwszych dniach oswajania się z rowerem. Nie ma optymalnego wieku, w którym dziecko powinno wsiąść na rower. Najczęściej jednak maluchy w wieku 6-7 lat w pełni przyswajają sobie umiejętność jeżdżenia na dwóch kołach.

Gokarty na cztery koła

Doskonałą alternatywą dla dobrze znanych rowerów są również gokarty, uwielbiane zwłaszcza przez chłopców. Pojazdy te kupić można w wybranych sklepach z zabawkami w sieci oraz stacjonarnie. Więcej rowerków dla dzieci znajdziesz na stronie internetowej sklepu z zabawkami zabawkitotu.pl, a także w sklepie stacjonarnym Świat Zabawek. Kliknij w link i dowiedz się, gdzie znajduje się najbliższy – Sklepy z zabawkami Świat Zabawek – lokalizacje.