Zabawa w domu? Czemu nie! W domu bawić można się! Tymi słowami powinny zaczynać się wszystkie najpiękniejsze poranki spędzane w zaciszu domowym, które, jak się okazuje, wcale zaciszem nie muszą być. Bo zabawy czeka co niemiara.

Jak kształtować w dziecku poczucie, że nauka może być też zabawą? To proste! Wystarczy wykorzystać w zabawie barwne zestawy edukacyjne, które poza wartością estetyczną, mają wyjątkową wartość edukacyjną. Tworzenie słów, działań matematycznych, rozpoznawanie zwierząt i roślin czy poznawanie miast, to tylko niektóre z rzeczy jakie mogą przypadkiem „wpaść” do głowy naszym milusińskim przy dobrej zabawie.

Dziecko z łatwością odnajdzie się również w tworzeniu ciekawych figurek czy obrazków. Przyjemność płynąca ze składania zwierzątek z elementów Bunchems czy spryskiwanie ułożonych obrazków Aquabeads może dać początek pasji rękodzieła, a przede wszystkim wesprze dobrą zabawę. Podobnie jest w przypadku układania mozaiki z tzw. „grzybków”. Wielość możliwości, jakie otwierają się przed młodszymi i starszymi dziećmi, które posiadają wiele kolorowych układanek staje się wręcz nieograniczona po spotkaniu daleko sięgającej dziecięcej wyobraźni.

Możemy również postawić na klasyczne kolorowanki lub coś całkiem nowego – jak proszek do wody Glibbi, zmieniający wodę w ciekawą masę do zabawy czy zestaw do wykonywania mydełek, perfum i kosmetyków. Możemy także namówić nasze pociechy na składanie modeli, gry planszowe lub karciane lub wspólne rozwiązywanie zagadek i czytanie książek. W końcu to kreatywność jest matką dobrej zabawy.